top of page
22047566_10155689294029785_1572983598_o.jpg

O mnie

Urodziłam się i mieszkam w Warszawie. Tutaj obroniłam dyplom psychologa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (2004).  Od czasu studiów zdobywałam doświadczenie m.in w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Małych Dzieci czy w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi, pracując młodzieżą z upośledzoną intelektualnie. Przez kilkanaście lat byłam związana z Fundacją Anny Dymnej "Mimo Wszystko", która wspiera osoby z niepełnosprawnościami. 

Studia podyplomowe z psychotraumatologii ukończyłam na WSB - NLU.

Moje zainteresowanie nowoczesnymi metodami pracy z traumą zaowocowało fascynacją terapią EMDR i Brainspottingiem, czyli podejściami łączącymi psychologię z neuronauką i pracą z ciałem. 

Wciąż się rozwijam i szkolę (brałam udział w kursach organizowanych m.in przez: SWPS, Szkołę Terapii Dialog, CTSR, Laboratorium Edukacji i Terapii SR, Centrum Szkoleniowo - Terapeutyczne SENS,  Fundację Sto Pociech i wiele innych). Jestem także certyfikowaną Trenerką Umiejętności Społecznych.

Jestem członkinią Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. 

Specjalizuję się w pracy z rodzinami. Wiem, że najtrudniej spokojnie i bez emocji rozmawiać z najbliższymi, dlatego staram się to ułatwiać. Wyróżnia mnie współpraca z rodziną w jej środowisku, klienci zapraszają mnie do domu. Tam obserwując ich przekonuję się gdzie tkwi problem w ich relacjach. 

W pracy wykorzystuję najbardziej aktualną wiedzę z zakresu psychotraumatologii, psychologii rozwojowej, społecznej, pracy z lękiem, dynamiką relacji w rodzinie. Wciąż się kształcę, zdobywam wiedzę, by wspólnie z moimi klientami, mierzyć się z problemami z bardzo szerokiego spektrum. 

Jestem mamą przedszkolaczki i macochą nastolatka. Wspólnie z moim partnerem doświadczyliśmy wielu niełatwych sytuacji, które przeżywają tzw. rodziny patchworkowe. Przetrwaliśmy, bo szukaliśmy pomocy, choć znalezienie jej, nie było łatwe. Dziś dzielę się z moimi klientami moją wiedzą i moim "macochowym" doświadczeniem.   

Dziennikarka: 

Jako dziennikarka zajmowałam się przede wszystkim tematyką społeczną i przyrodniczą. W ciągu 20 lat pracy w telewizji zrobiłam kilkaset reportaży i programów poświęconych problematyce osób niepełnosprawnych. Reżyserowałam nagradzane w Polsce i na świecie filmy dokumentalne, oraz programy dla najmłodszych widzów. 

Jestem reżyserką cotygodniowego programu Anny Dymnej "Spotkajmy się", który ukazuje się na antenie TVP2. 

Oba moje zawody pięknie się ze sobą zaplatają, bo w obu najważniejsze są zaufanie i rozmowa z człowiekiem.

bottom of page